Stylová kuchyně

1262565 country kitchenStylová kuchyně spočívá v rozumném uložení techniky, v účelnosti a praktičnosti. To vše musí byt zapracované do jednotného celku. Jaká je vaše výška? Není to zvláštní otázka. Otázka výšky člověka, který bude v kuchyni v převážné míře vařit, je na místě. Stylová a moderní kuchyně by měla mít rozhodně takovou výšku, která bude vyhovovat právě vám. Dá se to dosáhnout velice jednoduše- pomocí výškově nastavitelných nožiček. U lidí drobnějšího vzrůstu, by výška pracovní plochy v kuchyni měla být 85 cm. Jestli měříte nad 160 cm, sáhněte po 90 cm pracovní ploše. Pro ženy s výškou 175 cm se doporučuje pracovní plocha o výšce 95 cm. Platí to samozřejmě i pro muže. Namáhat si záda a ruce není jen nemoderní ale i především nezdravé.

Číst dál...

Barevná exploze v kuchyni

0bd751bbe962130cf39f54359dcad12dNa rozdíl od ostatních místností bytu či domu navrhování kuchyně nevyžaduje jen estetické cítění, ale i určité technické znalosti. Kuchyně je totiž mini továrna – a když chceme, aby všechny „procesy výroby“ byly plynulé, třeba dodržovat i určité zásady gastronomie. Za tímto cizím slovem se skrývá všechno, co se snoubí s pohodlím, rychlostí, se správnou výškou, šířkou, s jednoduchou dostupností a obsluhou. Je to vždy výzva – skloubit krásu a funkčnost do jednoho celku.

Číst dál...

Dejte svojí kuchyni nový vzhled

1327926 kitchen 2Nejdůležitější místností v mnohých domácnostech je kuchyně. Obvykle do její renovace hodně investujeme, no když už renovujeme, neměly bychom zapomínat na inventuru v kuchyňské lince a nahradit staré hrnce novými. Kvalitní materiál zaručuje pohodlné a jednoduché vaření a díky jeho trvanlivosti se z kuchyňského nádobí můžete těšit hodně dlouho. Smalt, teflon, sklo nebo keramika jsou těmi nejznámějšími materiály, z kterých se vyrábějí, tajemstvím však nejsou ani jejich nevýhody. Smaltová vrstva rychle popraská a škodí zdraví, teflon se těžko udržuje, nádobí z lehké ocele nerovnoměrně rozvádí teplo a potraviny přihořívají.

Číst dál...

Radíme a vaříme na Facebooku