Barevná exploze v kuchyni

0bd751bbe962130cf39f54359dcad12dNa rozdíl od ostatních místností bytu či domu navrhování kuchyně nevyžaduje jen estetické cítění, ale i určité technické znalosti. Kuchyně je totiž mini továrna – a když chceme, aby všechny „procesy výroby“ byly plynulé, třeba dodržovat i určité zásady gastronomie. Za tímto cizím slovem se skrývá všechno, co se snoubí s pohodlím, rychlostí, se správnou výškou, šířkou, s jednoduchou dostupností a obsluhou. Je to vždy výzva – skloubit krásu a funkčnost do jednoho celku.

Většina lidí chce kuchyni teplých barev. Aby v ní bylo útulně a vyzařovalo z ní teplo domova. Při otevřené dispozici kuchyně, která přes jídelní kout plynule přechází do obýváku, je velmi důležité dbát na vytvoření zón. Jednou z nich je varná zóna, která se doporučuje vybavit kvalitním odsáváním. Při vaření tak většina vůní skončí v potrubí vašeho odsávání. Další zónou je vytvoření jídelního koutu. Barevně a stylově by měl korespondovat s kuchyní. Jestli se rozhodnete pro kuchyni moderního vzhledu v provedení lesklé úpravy dvířek, směřujete k „techno vzhledu“, který vyžaduje kvalitní

designové spotřebiče. Detaily, které v konečném důsledku výrazně navýší cenu kuchyně, jsou různé úložní systémy, držáky, věšáky, háčky, posuvné koše. Člověk se bez nich může obejít. Ale lehčí je to s nimi jako bez nich.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter

Radíme a vaříme na Facebooku