Nakrmte své mozkové buňky

brokoliceJezte s rozumem. Od vajec budete bystřejší, banány povzbudí paměť, beraní maso pomáhá při učení. Během polední pauzy se vám velice lehce může stát, že si pokazíte celý den. Například nesprávně složenou stravou. Co sníte, to se odrazí nejen na vaší náladě, ale i na vašem myšlení. Mozek představuje

Číst dál...

Bezpečné vakuování

578886 airline mealUž roky se v průmyslu na hygienické, bezpečné a přirozené uchovávání potravin využívá vakuování. Jde o proces, při kterém se z nádoby nebo speciálního sáčku s potravinou vysaje vzduch. Tím se zabrání přímému kontaktu vzduchu s potravinami, a to v značném rozsahu pomáhá zpomalit proces rozkladu. Potraviny se tak můžou uchovat na delší období bez zhoršení kvality.

Číst dál...

Moderní skladování potravin

115127 frozen yogurtTeplé letní dny se sebou nepřinášejí jen radost ze sluníčka a dovolenek, ale i starosti. Právě v teplém období musíme úzkostlivěji dbát na kvalitu potravin, které konzumujeme. Ovoce, zelenina, masové a mléčné výrobky, vařená strava, vajíčka – tohle všechno musí, stejně jako my, vydržet letní teploty. Při potravinách však pitný režim a stín nepomůžou.

Číst dál...

Jak se vyznat v mléčných výrobcích

213406 yogurt-healthy snackJsou zdrojem vápníku i mnoha dalších zdraví prospěšných látek. Nabídka mléka a mléčných výrobků na našem trhu je nepřeberná. Poradíme vám, jak se v ní zorientovat a co je pro jednotlivé produkty charakteristické.

Číst dál...

Radíme a vaříme na Facebooku